ריקון דוד שמש ממים

ריקון דוד שמש ממים היא פעולה חיונית כאשר מעוניינים לבצע פעולות יסודיות בדוד השמש, פעולות כמו למשל ניקוי דוד מאבנית, החלפה של גוף חימום בדוד, החלפה של צינור זה או אחר בדוד ופעולות ניקוי והחלפה נוספות. כמו כן, ריקון של דוד נדרש במקרה ויש להחליף את הדוד הישן בחדש. במאמר זה המומחים של דוד סנטר יפרטו בפני הקוראים כיצד מתבצע תהליך הריקון של הדוד ממים.

שלבי ריקון הדוד שמש ממים – סגירה וניתוק

  • השלב הראשון – שלב זה של תהליך ריקון דוד שמש ממים יכלול ניתוק החשמל לדוד בארון החשמל ולאחר מכן סגירה של השיבר בבית ורצוי גם סגירה של ברז המים הממוקם ליד הדוד. כך תהיו בטוחים שלא תהיה שום סכנה של זרם חשמלי ושאספקת המים נפסקה.  לאחר פעולות אלו יש לפתוח את כל ברזי המים בבית ולתת להם להתרוקן ממים.
  • השלב השני – שלב זה יהיה מורכב מאיתור של שסתום פורק הלחץ ולחבר לברז לידו צינור וזאת במטרה לרוקן את כל המים בדוד. חשוב לקחת בחשבון שפעולת הריקון לוקחת זמן ולכן יש להיות סובלניים ולוודא בסוף התהליך שהדוד אכן התרוקן כמו שצריך. אפשרות נוספת היא לשחרר את הברגים מתחת לדוד ולשים גיגית או מיכל גדול אחר אליו יתרוקנו המים.
  • השלב השלישי – מנצלים את ההזדמנות ומנקים גם את האבנית אשר לא יצאה במי הדוד המנוקזים. אם החלטתם לשחרר את הברגים שבתחתית אותו דוד שמש, מדובר על הברגים אשר מעליהם ממוקם הפלאנג', לאחר פעולת הריקון תוכלו לפרוק את הפלאנג' ולנקות את כל אותו אבנית שהצטברה בו

הערה: חשוב לקחת בחשבון שיש דודים עומדים יש דוד שוכבים. באם מעוניינים לרוקן דוד שוכב אשר ממוקם בבית, חשוב להכין דליים טרם תחילת ההליך ולקחת בחשבון ששחרור המים יהיה איטי ביותר וזאת על מנת שלא יהיה לכם שטפון בבית.

לסיכום, ריקון דוד שמש ממים יתבצע למטרת תחזוקה, החלפה או תיקון דוד שמש. כיוון שדוד מכיל כמות גדולה של מים המוערכת בעשרות ואפילו מאות ליטרים (תלוי בנפח הדוד ראו דוגמת דוד שמש 150 ליטר), ריקון הדוד חייב להיעשות בשלבים ובאיטיות.

מעוניינים להזמין טכנאי דודים שיבצע את הפעולה במקצועיות ובמהירות? הקליקו כאן ואחד מהטכנאים של דוד סנטר, החברה הוותיקה להתקנת דודים, יגיע אליכם.