קולטי שמש נחושת או ברזל?

מי שמעוניין להתקין קולטי שמש נחושת או ברזל כדאי שיתייעץ עם איש מקצוע מנוסה כדי לקבל החלטה על הסוג הנכון של קולטי שמש שמתאימים לבית זה.

קביעת עדיפות לסוג הצנרת

לאור העובדה שיש הבדלים בין קולטי שמש נחושת או ברזל, יש להביא את כולם בחשבון. קולט שמש הוא מסוג הפריטים שלא רוכשים בכל יום אלא אחת לכמה שנים ולכן לעיתים עדיף לרכוש מוצר שהוא מעט יקר יותר כדי ליהנות ממנו לאורך שנים רבות.

בשלב ראשון יש לבחון את האופציות ולהבין אילו קולטי שמש נחושת או ברזל כדאי להתקין. ברוב המקרים יש עדיפות לקולטים בעלי צנרת של נחושת כיוון שהם איכותיים הרבה יותר. צנרת הנחושת מתחממת הרבה יותר מהר וההבל בין היכולת שלה לחמם לבין היכולת של צנרת הברזל היא כ 40 אחוז ולכן אנשי המקצוע ממליצים עליה.

חסרונות של צנרת הנחושת מול יעילות של צנרת ברזל

צנרת הנחושת אינה מומלצת להתקנה באזורים ברחבי ישראל שבהם יש מים קשים. במקרים הללו עדיף להתקין צנרת ברזל סקדיול 40 המתאימה גם למים הקשים, אך יכולת החימום שלה פחותה.

בנוסף לכך צנרת נחושת עלולה לקפוא בטמפרטורות נמוכות, במיוחד אם הן יורדות מתחת לאפס. זו הסיבה שבמקומות שבהם נוצרת לא אחת קרה בימים החורפיים והטמפרטורה היא מאד נמוכה צנרת נחושת אינה מתאימה, כיוון שהיא לא תצליח להוביל את המים מהקולט אל הדוד.

במקרים הללו מתקינים צנרת ברזל סקדיול 40 בערים כמו צפת, ירושלים ויישובים נוספים שבחורף אצלם קר יותר מאשר בשאר הישובים בארץ.

מיקום התקנת קולטי שמש

לאור העובדה שרוב הימים בישראל הם ימים חמים, מנצלים את האור ואת החום של השמש ובאמצעות אנרגיה סולארית שמופעלת בקולטי השמש נהנים ממים חמים. הקולטים מותקנים על הגגות של בתים משותפים, בתים פרטיים וגם על גגות רעפים על אחד השיפועים.

בכל נושא הקשור להתקנת דוד שמש וקולט שמש, או לחלופין בנושא תיקונים בהם תוכלו לפנות אל דוד סנטר ותקבלו מענה של אנשי מקצוע מנוסים.

שירותי נוספים:

  1. החלפת קולטים לדוד שמש
  2. החלפת גוף חימום לדוד
  3. דודי שמש 150 ליטר