פתיחת קולט שמש סתום

אחד מהאביזרים הנלווים לדודי השמש בהתקנם הם הקולטים, הם מהווים חלק בלתי נפרד מדודי השמש ומסייעים לחימום המים . הכל טוב ויפה ויש לנו מים חמים בבית עד שפתאום מפסיקים להגיע המים החמים, כנראה שהקולטים נסתמו. מה עושים עכשיו? כיצד מבצעים פתיחת קולט סתום?

הסיבות לסתימת הקולטים

לפני שנבין כיצד לפעול כאשר נוצרת לנו סתימה של קולט סתום ואף ביצענו ניקיון חיצוני לקולטים צריך להבין מהן הסיבות שגרמו לכך. הסיבה הראשונה יכולה להצטברות של אבנית במשך זמן רב, דבר המוביל לכשלים טכניים המקשים על זרימת המים ולהגיעם אל היעד – מצב זה יכול להגיע למצב של סתימה בצנרת והריסתה של האבנית עשויה להרוס את הקולטים ואת הדוד והחלפה חדשה של קולטים. סיבה נוספת יכולה להיות בלאי. אין מה לעשות ,כמו כל מוצר ואף בתחום של מים וחשמל גם הם נהפכים לבלאי תוך מספר שנים וסתימה בשל בלאי של הצינורות שונים העשויים מחומרים שונים כמו: נירוסטה, גומי או פלסטיק יכולים להיהרס ולהפוך לבלאי. שכן, דודי שמש וקולטים באיכות ורמה גבוה מחזיקים מעמד בטווח של שש שנים ועד עשר שנים.  וסיבה אחרת שעשויה אף היא לגרום לקולטים להיסתם היא חלודה וחול. לעיתים קורות הפסקות מים בשל חדירה של חול למערכת המים שבהם קולטי השמש מזרימים מים בתדירות.

פתיחת קולט סתום

אחד הפתרון להתמודדות עם סתימה של קולטי שמש היא פתיחת קולט סתום ומי שיודע להתמודד עם כך הם טכנאי דודים או אינסטלטורים המתמחים בעיסוק של דודי שמש וחשמל – זוהי הדרך המומלצת. יחד עם זאת, ניתן לבצע זאת באופן עצמאי לרכוש 2 ליטר של חומץ מרוכזת ושימוש בכפפות לדלל לריכוז של 5%-6% למכלים ריקים ואז בעזרת פתיחה של הצינור העליון מעל הקולטים, פותחים את הפקק בתחתית הקולטים על מנת לתת למים לצאת. לאחר מכן סוגרים את הפקק ושופכים לבפנים את התמיסה שהכנו, סוגרים את הפקק ומחכים כחצי שעה. לאחר ההמתנה, פותחים את הפקק ונותנים לחומר לצאת. חוזרים על כך מספר פעמיים ובסופו ממלאים מים נקיים ופותחים שוב על מנת לנקות את השרידים הנותרים וחוזרים על הפעולה הזו מספר פעמיים. בסוף סוגרים את הפקק וממלאים במים הרצויים.

פתיחת קולט סתום בצורה מקצועית ואיכותית עם דוד סנטר

דוד סנטר הינה חברה להתקנת דודי שמש, בעלת ניסיון של 30 שנה וותק בתחום. אצלנו, תוכלו להנות מרכישה של סוגי דודים שונים, התקנת דודי שמש וחשמל מכל הסוגים, התקנה שיווק ומכירת דודי שמש ממיטב היצרנים המובילים בתחום, שיווק והתקנה של קולט שמש מסקדיול מסוגים שונים, פתיחת קולטים סתומים, הגברת לחץ המים, הרכבה ותיקון מאיצי חום, החלפת צנרת ותיקון נזילות במקצועיות, באמינות ושקיפות מלאה.  הודות לאנשי המקצוע שלנו בעלי ניסיון וותק רב בתחום הדודים והאנרגיה הסולארית אנו נותנים מענה יעיל ומהיר.

מחפשים פתיחת קולט סתום באופן מקצועי? לפרטים נוספים התקשרו אלינו עוד היום

בטלפון – 050-5678060 ונשמח ליצור אתכם קשר ולתת פתרון מהיר ויעיל!