ניקוי קולטים לדוד שמש

כאשר קולטי השמש תקינים, הם מחממים את המים של הדוד וכך אפשר ליהנות ממים חמים למקלחות ולשטיפת כלים. לעומת זאת אם קיימת תקלה, המים אינם מתחממים באופן טבעי. מומלץ בכל שנה לפני תקופת הקיץ סביב חודשים אפריל – מאי להכין את הקולטים לקראת הקיץ.

הזמנת שירות לניקוי קולטים בדוד שמש

אם מערכת זו אינה עובדת כראוי, הדרך הנכונה היא להזמין טכנאי דודי שמש שיבחן את מצבם של הקולטים ושל דוד השמש כדי להבין מהיכן נובעת הבעיה. כאשר הטכנאי מבצע ניקוי קולטים לדוד שמש הוא מאפשר לשמש להשפיע במלוא עוצמתה. הוא מבצע שטיפה פנימית של הקולטים כדי לשחרר את הכמויות הגדולות של האבנית שמצויות בתוכה. רצוי לבצע שטיפה מסוג זה לפחות אחת לשנתיים.

העלות של ניקוי קולטים לדוד שמש היא החל ב- 249 ₪ וזאת בהתאם לצורך הספציפי ופרק הזמן אשר נדרש כדי לבצע את כל הפעולות הנדרשות. הטכנאי המיומן מבצע זאת באופן רוחבי ואינו מפספס אף נקודה. עם זאת זו פעולה שקל לבצע על גג בטון שטוח.

לעומת זאת אם מדובר בקולטי שמש אשר ממוקמים על גג רעפים, הגישה היא הרבה יותר קשה ומדובר גם בפעולה שיש בה מסוכנות. לכן במקרים הללו, איש השירות קושר את עצמו באמצעות רתמה למקרה שהוא חלילה יחליק, או ימעד במהלך ביצוע עבודה זו.

פעולות ניקוי קולטים לדוד שמש

פעולות ניקוי קולטים לדוד שמש מצריכות מס' פעולות חשובות שיביאו לידי יעילות גבוהה לתפקוד הקולטי שמש:

  1. שטיפה יסודית של הזכוכית מפני אבק / בוץ.
  2. פתיחה של פקקי הקולטים (במידה וניתן) על מנת לרוקן את המים בקולטים ולהביא לידי ניקוי הבוץ והאבנית הקיימים בתוך הקולט.
  3. במקרה של קולטים בעלי צנרת ברזל יש אפשרות שיש מצבור של אבנית ששקעה בקרקעית צנרת הקולטים – ויש להעביר סוג של חוטר בכדי לפתוח את הסתימה של האבנית בקרקעית הקולטים.

במידה וקיים חור בצנרת או שברים של זכוכית הקולטים יהיה צורך בהחלפת הקולטים לדוד שמש בכדי להביא למקסימום חימום מים בחודשי הקיץ ולחיסכון משמעותי בחשמל.

אתם צריכים טכנאי? צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם