החלפת תרמוסטט בדוד שמש

בכל דודי השמש והחשמל קיים מנגנון הפעלה חשמלי (גוף חימום) לצורך הפעלה בימי החורף הקרים במקרה של דודי שמש ולאורך כל השנה בדודי חשמל. לצרכי הגנה קיים מנגנון שנקרא תרמוסטט והוא המקשר בין זרם החשמל מהלוח ישירות אל גוף החימום. במקרים מסויימים יש תקלה או בלאי ועל כן יש צורך הקריאה לטכנאי שירותי של החלפת תרמוסטט בדוד שמש וחשמל.

פעילות של התרמוסטט בדוד שמש

המטרה של התרמוסטט היא לדאוג שחום המים יהיה אחיד ותואם את הצורך. אם לאחר שהמים התחממו הטמפרטורה צנחה, התרמוסטט דואג לחמם שוב את המים לפרק זמן נוסף, כדי להגיע לטמפרטורה הרצויה. גם לאחר שאחד מבני הבית מתקלח וחלק מהמים הם חמים ואחרים הם קרים, הוא דואג להשוות את טמפרטורה המים והעלות אותה שוב לדרגה הרצויה. לאור הצורך של הוויסות באופן מתמיד, יש צורך לבצע החלפת תרמוסטט בדוד שמש בעת הצורך, כיוון שללא שינוי זה, לא יהיו מים חמים לבני המשפחה.

תקלה בתרמוסטט בדוד

אם בני הבית מרגישים שהמים לא התחממו ביום מסוים, הם קוראים לטכנאי דודי שמש כדי שיבדוק מהיכן נובעת התקלה. הוא בוחן את כל מה שקשור בפעילות של דוד השמש, הפלאנץ', הצנרת, תקינותם של קולטי השמש, אם הם לא שבורים ומצבו של התרמוסטט. יש מקרים שהתרמוסטט כבר לא תקין ולכן יש לבצע החלפת תרמוסטט בדוד שמש. לאחר התקנת ווסת החום החדש, המים בתוך דוד השמש מתחממים ולבני הבית יש שוב מים חמים.

תקלות נפוצות בתרמוסטט בדוד:

  1. המתג הפעלה בבית עובד אך בפועל המים לא מתחממים – התקלה השכיחה ביותר והסיבות לכך הן בעקבות נתק של אחד מחוטי החשמל של התרמוסטט אל גוף החימום.
  2. אפשרות נוספת היא שהתרמוסטט מכוייל על טמפ' נמוכה מאוד ועל כן כאשר הרגש מזהה טמפ' של 50 מעלות הוא מספיק לחמם.
  3. תרמוסטט בלוי עשוי לגרום לקצר חשמל בדוד במקרה של הדלקה (מנזילת מים / חדירה של גשם וכו')
  4. בלאי במוצר חדש התרמוסטט פשוט לא מעביר חשמל אל גוף החימום
  5. התקנה לקויה של התרמוסטט

במקרים אלו יש צורך בהחלפת תרמוסטט בדוד ע"י טכנאי דודי שמש מקצועי, פנו עוד היום אל דוד סנטר

*במקרים של החלפת גוף חימום בדוד שמש לחצו על הקישור