בתחום של דודי שמש כדאי לדעת שהחלפת דוד שמש הוא תהליך אחד ותהליך נפרד הוא – החלפת קולטים ולהם גם מחירים שונים הנעים בהתאם לגודל הדוד. קולטי השמש הינם משטחים המאפשרים חדירה של קרני השמש ולהפוך אותם לאנרגיית חום של המים.

חשיבות החלפה של קולטים לדוד שמש

החלפת קולטים לדוד שמש חשובה מאוד כאשר מדובר בנזילה מקולט שאין לה פתרון אחר מלבד להחליף את קולטי השמש בקולטים חדשים, במקרה אחר כאשר מדובר בקולט רקוב ואינו עובד או מתפקד בצורה יעילה נדרש להחליף אותו בקולט חדש. ובמקרה אחר, כאשר הקולט סתום, נצברת בו אבנית לאורך זמן ובמשך שנים רבות שגם כאשר מנסים לנקות אותו ביסודיות רבה, אך הדבר לא עוזר – יש לצורך להחליף בקולט חדש. החשיבות של ההחלפה של קולטי השמש באה לידי ביטוי בתפקידו להמיר את האנרגיה הסולארית, אנרגיית השמש לחום ולכן המבנה שלהם מותאם לכך והוא מגיע בצבעי שחור וצורת  מלבן במטרה לבלוע כמה שיותר את אור השמש ולחמם במהירות את המים החמים. משמע, המים בצינור מתחממים באופן ישיר מהשמש ומחום אשר נפלט מהשטח השחור שבא במגע עימו. התקנת דודי שמש על הגג

החלפת קולטים בדוד

לעיתים, נדרש רק תיקון בקולטי שמש ונעשה זאת באמצעות ניקוי האבנית אשר הצטברה לה שם או שטיפה. אך, במקרה הקיצונים בהם נדרש להחליף את קולטי שמש צריך להבין במה מדובר. ההתקנה והחלפה נכונה תביא לניצול מירבי של דוד השמש וכמובן גם לחיסכון משמעותי באנרגיה. כך כאשר מתקינים את קולטי השמש מומלץ שהצינורות מהם הקולטים עשויים יהיו מחומר הגלם – נחושת שנחשבת למתכת עמידה בפני נזקי אבנית וחלודה שיכולים להיווצר כתוצאה מחסור שמירה וניקיון. בזמן ההחלפה יש לוודא שאכן קיימת התאמה בין גודל של הקולט לבין הנפח של הדוד משום שדבר זה עלול להביא לחוסר יכולת חימום טובה ואם הקולטי השמש יהיו קטנים מידי ביחס לנפח של הדוד יגרום לבזבוז של מקום וכסף.

החלפת קולטים איכותיים בצורה מקצועית עם דוד סנטר

דוד סנטר הינה חברה להתקנת דודי שמש הפועלת בצורה מקצועית, מענה פתרון מהיר בכל הקשור לרכישת דודים, קולטי שמש, החלפת גוף חימום ותיקונים השונים הכרוך בתיקון דודי חשמל ותיקון דודי שמש באמינות ושקיפות מלאה.  גאים להיות חברת דודי שמש המובילה בגוש דן, פועלים בתחום למעלה מ- 30 שנה והניסיון מדבר בעד עצמו, כך גם, אנשי המקצוע שלנו בעלי ניסיון וותק רב בתחום הדודים והאנרגיה הסולארית ותוכלו גם להנות שרות יעיל והוגן בהחלפת קולטים ותיקון כל סוגי הדודים השונים. אנו ממליצים להתייעץ עם הטכנאים או המתקינים שלנו. במידה ונתקלתם בתקלה או בעיה, מחפשים שירותי תיקונים מהיר ובשעות פעילות רחבות או רכישה של דודי חשמל או שמש ממיטב הדגמים באחריות מלאה, פנו אלינו –  אנחנו כאן בשבילכם!   מחפשים החלפה של קולטים מקצועית? לפרטים נוספים התקשרו אלינו עוד היום בטלפון 050-5678060 ונשמח ליצור אתכם קשר ולתת פתרון מהיר ויעיל!
החלפת גוף חימום בדוד שמש מלא באבנית שהצטברה
החלפת גוף חימום בדוד
תיקון והרכבה של דוד חשמל בבוידעם
תיקון דודי חשמל
התקנה של דוד שמש וקולט שמש חדש על גג
קולטים לדוד שמש

☎ לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים