החלפת צינור לדוד שמש

דודי השמש מורכבים מקולט השמש, המכל הגדול דוד וביניהם עוברים צינורות, דודי השמש פועלים במרבית ימות השנה על ידי אנרגיה סולארית, קרני השמש מגיעים אל קולטי השמש אשר בתוכו צינורות קטנים שעשויים מנחושת ובתוכם מים, המים עוברים באמצעות הצינורות אל מכל דוד השמש, עם השנים וכתוצאה מבלאי טבעי של הצינורות או מהתקנה לא נכונה עלולה להתרחש נזילה בצינור או במחבר שמתחבר לדוד, או אז יש להזמין טכנאי דודי שמש לביצוע החלפת צינור לדוד שמש.

ממה עשויים הצינורות בדוד השמש?

הצינורות בדוד השמש צריכים להיות עמידים בפני פגיעות רבות הם צריכים להיות עמידים לטווח ארוך בפני השמש והחום הגבוה, הם צריכים להיות עמידים בפני פגיעות שונות כמו פגעי מזג האוויר, ציפורים שמנקרים או מלחץ מים גבוה שיכול לקרות בגלל סתימות בצינור והצטברות אבנית, לכן לרוב הצינורות עשויים מנחושת או צינור PEX אשר עמידים בפני שמש, חום ותנאי לחות גבוהים, רצוי להימנע מצינור SP אשר לא עמיד בפני חום, בחירת צנרת העומדת בתו תקן והתקנה מקצועית שלה תמנע בעיות וצורך בהחלפת הצנרת למשך שנים רבות.

הסיבות להחלפת צינור לדוד שמש

דוד שמש ממוצע אמור לתפקד ללא בעיות לפחות כעשר שנים, אך לעיתים יש מספר תקלות המצריכות החלפת צינור לדוד שמש:

  • פיצוץ הצינור – צינור עלול להתפוצץ עקב לחץ מים גדול כתוצאה מסתימה בקולט או בדוד עצמו וכתוצאה מהצטברות אבנית או מבלאי.
  • חור בצינור – לאחר מספר שנים הצינורות עלולים להתבלות והם נסדקים ונוצרים חורים בצינור, בתחילה החור גורם טפטוף קטן ובהמשך הוא עלול להתגבר עד כדי זרימה חזקה של מים.
  • אדים מהצינור – כאשר הצינורות מובילים מים חמים ורואים כי יוצאים ממנו אדים זו אחת הסיבות שיש צורך לביצוע החלפת צינור לדוד שמש לפני שיגרם נזק יותר רציני בדוד.
  • חיבור לא נכון של הצינור – עבודה לא מקצועית ולא נכונה עלולה לגרום לתקלות אשר ידרשו לביצוע החלפת צינור לדוד שמש.

מחיר החלפת צינור לדוד שמש

המחיר להחלפת צינור לדוד שמש תלוי במס' גורמים שעיקרם: סוג הגג (רעפים / גג שטוח), כמות המטרים של הצינור שיש להחליף, התלות העיקרית היא במיקום של החור בצינור מכיוון שאם החור קרוב למחברים אז יש סיכוי שניתן לחתוך קטע ולחבר את שארית הצינור (בתנאי שיש מספיק צנרת). לעומת זאת חור במרכז הצנרת יוביל להחלפה של כל הצנרת מהדוד אל הכניסה לדירה.

  • מחיר תיקון קטע של חור בצנרת (ללא החלפה של כל הצנרת לדוד שמש):   400-800 ₪
  • מחיר החלפת צנרת לדוד שמש מהדוד אל הכניסה לבית:  700-1300 ₪

מתי צריך להחליף צינור לדוד השמש?

אין זמן מיוחד שבו נדרשת החלפת צינור לדוד שמש רצוי לבצע פעולות תחזוקה לאחר כשמונה שנים כדי לשמור על המערכת וכן רצוי לבדוק מדי פעם את המערכת אם יש צורך בתיקון או בהוספת חומר מבודד. חברת דוד סנטר תבצע את כל השלבים המקצועיים הדרושים להחלפת צינור לדוד שמש, חברת דוד סנטר בעלת ותק וניסיון בתחום דודי השמש היא פועלת למעלה מ-30 שנה ומספקת פתרונות מהירים לכל בעיה הקשורה לדודי שמש

לפרטים נוספים התקשרו אלינו עוד היום  בטלפון   050-5678060 ונשמח ליצור אתכם קשר ולתת פתרון מהיר ויעיל!