שירותי החלפת גוף חימום בדוד שמש או חשמל ניתנים לאורך כל השנה ע"י צוות הטכנאים המקצועי של דוד סנטר, עונת השיא והביקוש היא כמובן עונת החורף מהסיבה שכל בית אב כמעט בישראל משתמש במנגנון החשמלי (גוף החימום) לחימום המים בתוך הדוד (שמש או חשמל) בתדירות גבוהה ובכך נוצרות תקלות רבות המצריכות שירותי תיקון דודי שמש וחשמל או החלפת גוף חימום בדוד.

אנו בחברת דוד סנטר מעניקים שירותים ממוקדים להחלפת גוף חימום בדוד:

 1. הגעה מהירה עד לבית הלקוח מהיום להיום
 2. איתור וטיפול בתקלה
 3. החלפת גוף חימום בדוד שמש
 4. החלפת תרמוסטט חדש בדוד
 5. ניקיון של הדוד מכל האבנית שהצטברה בקרקעית הדוד
 6. אחריות על גוף החימום ועל העבודה לשנה

ילד מתקלח עם מים חמים בדוד שמש

כל כמה זמן צריך להחליף גוף חימום בדוד שמש או חשמל?

אנו בדוד סנטר ממליצים על החלפת גוף חימום בדוד שמש בכל שנה – שנתיים, מהסיבה שבמחצית השנה משתמשים בקולטי השמש על מנת לחמם את המים בדוד.

לעומת זאת, אם יש בדירתכם דוד חשמלי – ההמלצה היא על החלפת גוף חימום בדוד חשמל בכל שנה!.

הסיבה שאנו ממליצים על החלפת גוף חימום בדוד שמש וחשמל בתדירות כזו היא בעקבות מס' גורמים עיקריים שבהרבה מקרים הצרכן הישראלי אינו מודע לכך או אינו מעוניין לטפל בדוד (אלא רק במקרה של תקלה).

 1. החלפה של גוף חימום בדוד שמש או חשמל – תבטיח לכם זמן חימום מים מהיר ויעיל
 2. החלפת גוף חימום בתדירות נכונה – תסייע לכם בחיסכון בחשמל ובהורדת המחיר חשבון החשמל (בעיקר בעונת החורף). כאשר לא מחליפים גוף חימום בדוד מס' שנים נוצרת הצטברות אבנית על גבי גוף החימום שמקשה בעצם על גוף החימום לחמם ביעילות את המים ובכך נוצר "בזבוז" יתר של צריכת חשמל – מה שגורם להפעלה ממושכת לשעות רבות של גוף החימום.
 3. החלפה של גוף חימום בדוד תמנע אי נעימויות של חוסר במים חמים בפתאומיות ( בשעות הערב והלילה, חגים, שבתות ). קריטי לכל בית בישראל שמיוחד למשפחות עם ילדים.
 4. שמירה על הדוד! החלפת גוף חימום בדוד בתדירות נכונה תשמור על אורח חיי הדוד, על החיבורים בדוד (הגושונים ועוד)
 5. בדיקה שגרתית של מערכת החשמל בדוד – כאשר מחליפים גוף חימום בדוד צוות הטכנאים המקצועי של דוד שנטר מוודא שאכן יש זרימת חשמל תקינה אל התרמוסטט וממנו אל גוף החימום + כיול נכון של התרמוסטט לטמפ' הנכונה בכדי למנוע בזבוז של חשמל ולמנוע מהדוד להגיע לטמפ' גבוהות של המים החמים ובכך לשמור על אורך חיי הדוד והמשתמשים בדוד (בעיקר ילדים). דבר נוסף אנו מוודאים שהחיבור של הארכה אכן מחובר והוא עובד כמו שצריך.

זכרו! שמרו על תדירות נכונה של החלפת גוף חימום בדוד שמש או חשמל ותיהנו ממקסימום מים חמים במינימום זמן תוך חיסכון בצריכת החשמל!

תקלות נפוצות בגוף חימום בדוד שמש או חשמל

לרוב לא מסובך להבחין שיש תקלה בגוף החימום של הדוד כיוון שתבחינו מהר כי המים לא מתחממים כמו בדרך כלל והם קרים גם לאחר שהדוד היה דלוק זמן רב או לחליפין כאשר אתם מפעילים את הדוד כל החשמל בבית מתנתק. במקרה זה, מומלץ ליצור קשר עם המומחים של דוד סנטר – חברה להתקנת דודי שמש ולהזמין שירות החלפת גוף חימום לדוד שמש וחשמל.

 1. נזילת מים מגוף החימום על המערכת החשמלית – נוצר קצר חשמלי ומונע את חימום המים בדוד.
 2. הצטברות אבנית ברמה גבוהה על גבי גוף החימום – עקב אי החלפת גוף חימום בדוד שמש וחשמל מס' שנים יוביל אתכם להפעיל שעות רבות את הדוד ולקבל כמות מים חמים קטנה.
 3. קצר חשמלי בעקבות הצטברות מסיבית של אבנית על הגוף חימום – מדובר במקרים שכיחים מאוד של הצטברות עבה של אבנית על הגוף חימום ולמעשה גוף החימום מחמם את האבנית ולא את המים (נוצרת מחיצה בין המים לגוף החימום) ובכך גוף החימום נשרף ומתקלקל.
 4. חור בצנרת המים החמים – יוביל את המים החמים בדוד להתקרר משמעותית בדרך אל דירתכם ובכך למנוע מכם לקבל מים חמים גם אם הדלקתם שעות רבות את הדוד.
 5. חור בדוד – במקרים רחוקים כאשר הדוד ישן מאוד החלודה והקורוזיה גורמים לחורים בדוד ובמקרים של חור או דליפת מים מהדוד לא תוכלו לקבל מים חמים (במקרה זה יש להחליף את הדוד כולו).
 6. המנגנון החשמלי בדוד מכוסה במכסה שחור המגן עליו מפני רוחות / אבק / גשם – לכן יש מקרים שבהם הדוד יקצר ולעיתים הוא לא יקצר בעת ההפעלה. הדבר נובע בעקבות כך שהמכסה נפל והמנגנון החשמלי חשוף ובעת סערה וגשם עשוי להיות קצר בדוד.
 7. בעיה במפסק החשמלי בדירה – לעיתים רחוקות קורה מצב שבו המפסק עצמו גורם לקצר חשמלי בדוד ולאו דווקא גוף החימום.
 8. בעיה בתרמוסטט – יתכן וכי הבעיה של חוסר מים חמים בדוד או קצר חשמלי ינבעו דווקא מהתרמוסטט עצמו. יתכן וכויל בצורה לא נכונה או שאחד החוטים התנתק ובכך הוא מפסיק לחמם את המים. לעיתים יש תקלה בתרמוסטט והוא מקצר את החשמל בגוף החימום.
 9. חדירה של מי גשמים אל אל לוח החשמל בדוד – מדובר במקרה קיצון שנתקלנו בו במס' מקרים בודדים ובו צנרת חשמל המגיעה אל הדוד בצורה שגשמים מחלחלים בתוך הצנרת חשמל ומגיעים ישירות אל לוח החשמל או אל החשמל במפסק עצמו. במקרה זה יש למצוא את מקור הגעת מי הגשמים בגג ורק לאחר התייבשות המים יש להפעיל את הדוד.

החלפת גוף חימום בדוד שמש

אין לכם מים חמים למקלחת?

במידה ויש לכם תקלה בדוד אל תנסו לתקן אותה באופן עצמאי מהסיבה הפשוטה שאתם עלולים לגרום לנזק רב יותר בניסיון התיקון, פנו בהקדם האפשרי לאיש מקצוע על מנת לחסוך לכם את האי נוחות הזמנית ותוכלו ליהנות משירותי החלפת גוף חימום בדוד שמש וחשמל ממהיר ומקצועי. כפי שמנינו כאן את הבעיות אתם מבינים כי יש צורך באיש מקצוע שיידע להבחין בבעיה ולתקן אותה. אנו ממליצים ואומרים כי החלפת פלאנג' עם גוף חימום ותרמוסטט חדש + ניקיון הדוד מאבנית יטפל ויתן מענה לכמעט כל הבעיות שציינו לעיל. כמו כן יש צורך בבדיקה של המערכת החשמלית בדוד ע"י אנשי המקצוע שלנו על מנת שתוכלו ליהנות ממים חמים כל השנה בלי בעיות ובלי אי נעימויות.

 

צרו קשר עם דוד סנטר והטכנאי שלנו יהיה בדרך אליכם במהרה, אנו מתחייבים להעניק לכם שירות מקצועי, אמין ומהיר במחירים ומגוון הטבות לחורף. התקשרו אלינו בטלפון 050-5678060

החלפת פלאנג' גוף חימום בדוד שמש מלא באבנית שהצטברה
החלפת גוף חימום בדוד
תיקון והרכבה של דוד חשמל בבוידעם
תיקון דודי חשמל
התקנה של דוד שמש וקולט שמש חדש על גג
קולטים לדוד שמש

☎ לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים