דוד השמש שלנו משמש אותנו כל השנה כאשר בעונת הקיץ בעיקר אנו נהנים ממים חמים ונעימים המספיקים למס' מקלחות. בעונת החורף יש צורך בהפעלת המנגנון החשמלי המצוי בכל דוד, ואחת לכמה שנים כאשר לא מבצעים פעולות מנע יש קצר בדוד שמש – אך לא רק!

רק כאשר יש צורך להפעיל את הדוד פתאום נגלה את איכות תפקודו של הגוף חימום שלנו בדוד, האם הוא מחמם את המים מהר או שלוקח הרבה זמן / אולי הדוד שמש מקצר ועוד.

מה עושים שיש קצר בדוד שמש

מכיוון שיש מס' רב של גורמים שעלולים לגרום לקצר בדוד שמש יש לשים לב ולבצע מס' פעולות ראשוניות בטרם מזמינים טכנאי דודי שמש  בכדי להבין אם הדוד שמש מקצר בגלל המנגנון החשמלי (הפלאנג') או בגלל בעיה חשמלית בלוח החשמל בדירה.

דוד שמש מקצר מיד עם ההפעלה

במידה והדוד שמש מקצר מיד בעת ההדלקה – רוב הסיכויים לכך שיש תקלה במערכת החשמל (גוף חימום / תרמוסטט) ועל כן יש צורך הזמנת טכנאי דודי שמש שיגיע ויתקן את התקלה.

אנו ממליצים תמיד – אם במידה ושנים לא החלפתם את הגוף חימום או הפלאנג' עשו זאת! החלפת הפלאנג' בדוד שמש  תבטיח לכם מים חמים במהירות ללא תקלות ותוכלו לחסוך כסף בהוצאות צריכת החשמל. מרבית הבעיות מקורן בגוף חימום תקול ועל כן זוהי הזדמנות להחליף את גוף החימום ולנקות את כל הדוד מאבנית ובוץ.

*החלפת פלאנג' בדוד שמש מקצר תעלה בין 350-700 ₪ 

החלפת פלאנג' גוף חימום בדוד שמש מלא באבנית שהצטברה

דוד שמש מקצר אחרי גשם

אם הדוד שמש מקצר לאחר גשם / בשעות הבוקר רק, ולאחר מכן במהלך היום או ביום יבש אין כלל תקלה – הסיבה העיקרית לכך היא לחות / טל / גשם / רטיבות על גבי המערכת החשמלית בדוד שמש. מגע של מים וחשמל גורמים לקצר חשמלי בדוד שמש, מה שצריך לעשות זה לסגור את אזור הפלאנג' והחשמל במכסה המיועד לכך להגן עליו. לשם כך יש צורך לעלות אל מיקום הדוד ולסגור את המכסה בכדי למנוע רטיבות.

יש צורך לזהות את הדוד שלכם על גבי גג הבניין (בהרבה מקרים מי שאינו איש טכני לא יצליח לזהות את מיקום הדוד) ובמקרה שהתופעה של דוד שמש מקצר אחרי גשם או בשעות הבוקר המוקדמות בלבד מוטב שתקראו לטכנאי דודי שמש בכדי שיזהה את הדוד שלכם (יסמן לכם אותו במס' הדירה שלכם) ויטפל בבעיה.

*ביקור של טכנאי דודי שמש יעלה בין 200-400 ₪ 

דוד שמש מקצר אחרי זמן מה שהוא דלוק

אחד המקרים השכיחים של דוד שמש מקצר הוא לאחר שהדוד פועל זמן ממושך הוא מקצר, הסיבה לכך נובעת בד"כ כאשר מפעילים מס' מוצרי חשמל בו זמנית ובמקרים שהמפסק הדוד מחובר לעוד נקודות חשמל בבית נוצר "עומס" על הקו שגורם לקצר חשמלי. 

במקרים אלו שהדוד שמש מקצר גלו מה אתם מפעילים בנוסף (בד"כ מזגן, קומקום, תנור חימום ועוד) שגורם "לעומס" ובעת הדלקת הדוד הימנעו משימוש באותו מכשיר חשמלי או שאם ניתן העבירו את המוצרים לאזור אחר בביתכם.

מדובר בבעיית חשמל בדירתכם מבחינת תשתית, אמור להיות קו ישיר מהלוח חשמל ישירות אל הדוד בכדי שלא יגרם "עומס" על אותו קו חשמל. במקרים הללו יש צורך להזמין חשמלאי מוסמך ואין זו בעיה של הדוד שמש.

החלפת פלאנג' גוף חימום בדוד שמש מלא באבנית שהצטברה
החלפת גוף חימום בדוד
תיקון והרכבה של דוד חשמל בבוידעם
תיקון דודי חשמל
התקנה של דוד שמש וקולט שמש חדש על גג
קולטים לדוד שמש

☎ לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

סיבות נפוצות לקצר בדוד שמש

כפי שהזכרנו מקודם יש סיבות רבות הגורמות לקצר בדוד שמש בדירתכם, נפרט כאן את עיקר הבעיות השכיחות ביותר הגורמות לדוד שמש לקצר. אנו ממליצים לכם כאשר מתחיל להתעורר בעיות בזמן ההדלקה זוהי הזדמנות מצוינת לטפל בדוד שמש שלכם ולבצע תיקון וטיפול מנע הקשור בהחלפת הגוף חימום כולו + ניקיון הדוד שמש והקולטים + החלפת תרמוסטט + בדיקת המחברים של הדוד + בדיקת הצנרת + אפשרות להחליף את המפסק בבית לטיימר חסכוני!

  1. הצטברות גסה של אבנית בתוך המאיץ חום גורמת לגוף החימום לבלאי ולהישרף – במקרה זה יהיה קצר בדוד שמש באופן מיידי.
  2. נזילת מים מהדוד על המערכת החשמלית – נזילת מים שמקורה בשל בלאי של הגושונים / חור בדוד / פקונג – אטם של הגוף חימום בלוי / גומייה שחוקה ועוד גורמות לנזילה של מים על גבי המערכת החשמלית – במקרים אלו יהיה קצר חשמלי בדוד שמש בעת ההדלקה של הדוד.
  3. מכסה פתוח או שלא קיים – היעדר כיסוי של המנגנון החשמלי בדוד עשוי להביא בעת גשם או בשעות הבוקר מגע של מים על החשמל ובכך ליצור קצר בדוד. במקרים אלו הקצר יקרה רק בעת גשם או בשעות הבוקר לעומת מהלך היום שבו הדוד יכול לפעול כרגיל. בבתים שבהם הדוד שמש הוא בשכיבה הבעיה מורגשת מאוד ויש צורך לטפל בכך בהקדם.
  4. חוטי החשמל בלויים / גלויים – חוטי החשמל המגיעים מלוח החשמל ישירות אל הדוד עשויים להיות גלויים ומגע של מים יגרום לקצר חשמלי בדוד שמש. במקביל יתכן והחוטי חשמל ישנים מאוד ואינם מותאמים לשימוש בדודי שמש (בעקבות עבודת חשמל רשלנית) ובכך לגרום לקצר חשמלי בדוד שמש שעשוי לקרות לאחר זמן ממושך של הפעלת הדוד ולאו דווקא באופן מיידי.
  5. חיבור קו חשמל של הדוד על אותה נקודות חשמל של הדוד – במקרים בהם נעשתה עבודת חשמל רשלנית בדירתכם ועל נקודות החשמל מהלוח אל הדוד מחוברים עוד נקודות כוח כמו: מזגנים / תנורי חימום / קומקום חשמלי ועוד – הדבר יגרום "לעומס" על אותה נקודת חשמל ויגרום לקצר בדוד שמש.
  6. תרמוסטט תקול – תרמוסטט מווסת את טמפרטורת המים בדוד לצריכת החשמל, ורוב המקרים שהתרמוסטט תקול הוא יגרום לקצר בדוד שמש בעת כיבוי החשמל לאחר שטמפ' המים הגיע לטמפרטורה אליה הגיע.

התקנת דוד שמש וקולטי שמש על גג רעפים

תיקון דוד שמש מקצר עם דוד סנטר

אם התגלה קצר בדוד שמש והבעיה אינה נובעת מעומס של מכשירי חשמל – זהו הזמן לטפל כמו שצריך בדוד שמש שלכם. אנו ממליצים בכל שנה – שנתיים לבצע טיפול מנע וליצור איתנו קשר לתיקון דוד שמש בדירתכם. נגיע אליכם תוך זמן קצר ונוכל לתקן את הבעיה – אנו ממליצים לכם כמובן כבר להחליף את כל הפלאנג' ולמנוע את רוב הבעיות בנוסף הטכנאי שלנו יבדוק את תקינות החשמל והחיבורים השונים של הדוד וידאג לנקות את הדוד מהאבנית והלכלוך שהצטבר בו.

חייגו עכשיו לדוד סנטר – החברה המובילה בישראל לתיקון והתקנת דודי שמש וחשמל!
1-800-567-890 או בטלפון 050-5678060