דוד שמש לא מחמם מים

נכנסתם למקלחת וגיליתם שאין מים חמים למרות שהדלקתם את הדוד במשך שעה, הסיבות לכך יכולות להיות רבות החל מגוף חימום מקולקל, תרמוסטט, אבנית או תקלה במערבל הטמפרטורה ועוד.

מהם הסיבות שדוד שמש לא מחמם מים?

כאשר דוד שמש לא מחמם מים עלולים להיות לכך מספר סיבות:

אבנית בגוף החימום – הצטברות אבנית בכמות גדולה בגוף החימום עלולה לגרום לכך שדוד השמש לא מחמם מים, ולוקח לו הרבה זמן לעבוד. כלומר הבלאי של גוף החימום הוא גדול יותר ואינו מאפשר חימום של המים. החלפה של פעם בשלוש שנים תפתור את בעיית הצטברות האבנית.

חוסר איטום ובידוד – חוסר איטום ובידוד טוב או איטום ישן עלול להיות הבעיה שדוד השמש שלא מחמם במיוחד אם מדובר על יותר מעשר שנים מזמן פעולתו.

התרמוסטט התקלקל – כאשר יש תקלה בתרמוסטט או שהוא מתקלקל הדוד שמש לא מחמם מים, לרוב התרמוסטט מווסת את החום ל-65 מעלות. אם מדובר על תקלה לאורך זמן רב אשר אינה מטופלת היא עלולה להרוס את דוד השמש ואף במקרים קיצוניים לגרום לפיצוץ הדוד.

גוף חימום התקלקל – הגוף חימום התקלקל עקב כמות גדולה של הצטברות אבנית בתחתית הגוף אשר מפריעה לגוף החימום לעבוד ולחמם את המים.

תקלה במערבל המים – תקלה במערבת המים עלולה לגרום למים חמים להיות חמים מאוד אך שהם מגיעים לברז של הדוד הם קרים. באמצעות רכיב זה ניתן למנוע הגעת מים רותחים מדי לצנרת הבית.

נזילה בדוד – נזילה בדוד גורמת לקצר אשר משפיע על פעולת החימום ועלול לגרום לנזילות בפלאנג' שאפשר להחליפם או לנזילות מגוף הדוד שלא ניתן לתקן ויש צורך להחליף את הדוד עצמו.

בעיה בצנרת – נזילה בחלקי הצנרת אשר מחברים בין הדוד לקולט עלולים להיות הבעיה לכך שדוד השמש לא מחמם את המים. במקרה זה יש להזמין טכנאי מוסמך שיחליף את התשתית הישנה בתשתית חדשה.

תחזוקה נכונה מונעת תקלות בדוד השמש

דודי השמש מאפשרים לנו לחיות חיים נוחים עם מים חמימים לאורך כל שעות היום מה שאנחנו רוצים ואלו בחורף מים חמימים ונעימים בחורף. התקנת דודי שמש ותחזוקה נכונה של דוד השמש מונעת תקלות ומאריכה את חיי הדוד שלכם. לכן חשוב להקפיד לבדוק את הדוד כל תקופה ולראות אם יש אבנית, נזילה או בעיה בתרמוסטט או בגוף החיצוני. באמצעות תחזוקה נכונה ויעילה תוכלו להאריך את חיי הדוד שלכם ולגרום לו לתפקוד תקין ויעיל לאורך זמן רב.

להצעת מחיר לתיקון דוד שמש או לקניית דוד שמש חדש, התקשרו עוד היום לדוד סנטר בטלפון 1-800-567-890 או בטלפון 050-5678060