איך להכין את דוד השמש לקיץ?

רוב האנשים בישראל סומכים על כך שבימים החמים של השנה הם יוכלו לחסוך בהוצאות חשמל מיותרות כתוצאה מכך שיש להם דוד שמש. רובם אינם מודעים לעובדה שדוד השמש מועד לפורענות דווקא בימים החמים של השנה. כיצד תוכלו להיות בטוחים שדוד השמש שלכם ישרת אתכם באופן הטוב ביותר גם בתקופה החמה של השנה? התחילו לקרוא..

 

יוצאים מבית? סוגרים את השיבר

חשוב שתהיו מודעים לכך שאם אינכם משתמשים בדוד באופן שוטף, יכולה להצטבר בצנרת שלו כמות גדולה של מים חמים, דבר שיכול להוביל לכך שהצינורות של דוד השמש יתנתקו מהחיבורים , יגרמו להצפה ואף לפיצוץ. לכן, אם אתם יודעים שלא תהיו בבית במשך כמה ימים, חשוב שתקפידו לסגור את השיבר הראשי של המים. כך תוכלו להיות בטוחים שלא יהיה מצב בו הדוד שלכם גורם לנזקים לרכוש ולהוצאה מיותרת.

 

מקפידים על בקרת הדלקה

בעונת הקיץ הטמפרטורה בישראל יכולה להגיע ל- 40 מעלות צלזיוס ויותר ובדוד הטמפרטורה יכולה לנסוק ל- 50 מעלות ויותר. מסיבה זו חשוב מאוד לא להתחיל ולהדליק את דוד שמש באופן בלתי מבוקר, שכן טמפרטורה חמה מאוד יכולה להוביל להתפוצצות שלו, דבר אשר יכול להיות מסוכן מאוד ואף להוביל להוצאה גדולה מאוד על רכישת דוד חדש ותיקון נזקים כתוצאה מהפיצוץ וההצפה. בשורה התחתונה, לא להדליק את דוד השמש אפילו בטעות בימים החמים של השנה, באופן לא מבוקר.

 

אל תוותרו על תחזוקה שוטפת של דוד השמש

השכירו את שירותיו של טכנאי דודים פעם בשנה וזאת למטרת ביקורת דוד השמש. בעת הביקורת המומחה של 'דוד סנטר' ידאג לנקות את דוד השמש שלכם מאבנית ויוודא שכל החלקים של הדוד עובדים בצורה תקינה. בנוסף, יש להקפיד על שטיפת הקולטים בפעם בשנה, דבר זה יבטיח לכם מניעת הצטברות אבנית וסתימה של הקולט.

 

טיפים חשובים נוספים הם: הקפידו לרכוש דוד שמש בנפח המותאם לכמות הנפשות בבית. שיקלו רכישת טיימר לדוד, דבר שיוביל לחסכון משמעותי בהוצאות חשמל הדוד בתקופת החורף ואל תוותרו על רכישת מסנן למניעת הצטברות אבנית, דבר אשר יוביל לפעילות תקינה של הדוד ולמנוע הוצאה מיותרת על ניקוי אבנית יותר מפעם אחת בשנה.

 

מעוניינים במומחה בתחום הדודים לביצוע עבודות תחזוקה ותיקונים אשר יאפשרו לכם ליהנות מדוד השמש שלכם גם בימים החמים ביותר? התקשרו עוד היום למומחים של 'דוד סנטר', חברה בעלת ניסיון של 30 שנה בתחום הדודים. ליצירת קשר חייגו  050-5678060